Стратегічне рішення для індексного страхування

06.07.17
За підтримки IFC та групи Світового банку у червні відбувся Семінар-практикум на тему «Стратегічне рішення для індексного страхування в загальній концепції розвитку фінансування аграрного сектору Європи та Центральної Азії».
 
На семінарі були присутні представники страхових компаній, страхові брокери, незалежні постачальники послуг, що спеціалізуються на управлінні сільськогосподарськими ризиками, а також представники сільськогосподарських компаній, що безпосередньо використовують  продукт індексного страхування.
 
Семінар проводив старший спеціаліст з фінансів групи Світового банку Шадрек Мапфумо, який розказав про досвід проектів та застосування цього нового виду страхування в країнах Африки, а також можливість та специфіку укладання таких договорів в Україні з метою сприяння розвитку сільського господарства.
 
Страхові компанії почали працювати з індексними агростраховими продуктами з 2003 року. Однак, поки що воно не стало популярним серед виробників. Тим не менш експерти очікують підвищення інтересу до цих продуктів, як способу захисту своїх врожаю і доходів.
 
Сьогодні в Україні спостерігається певна закономірність неврожайні або повної втрати врожаю. Так  циклічна неврожайність зернових відбувається раз в 4-5 років, а катастрофічні втрати, здатні призвести до повної втрати врожаю, - раз в 20-30 років. Однак, на жаль, ніякі спостереження і дослідження не дають точної відповіді, коли саме настане ризикова подія. Тому, страхування аграрних ризиків залишається єдиним ефективним інструментом, здатним не просто покрити збитки українського агробізнесу, але й забезпечити йому стабільний розвиток.
 
Від Страхової компанії «Глобал Гарант» у заході взяв участь Начальник відділу перестрахування  Радіонов Юрій Вікторович. 
 
«Семінар був присвячений як теоретичному розумінню індексного страхування погоди, так і розгляду цього виду, як одного з інструментів для інвестицій для власників бізнесу з калькуляцією варіантів рентабельності, дохідності для акціонерів, а також ступеню інвестиційної ризикованості та можливості зменшення ризику інвестицій.
 
Уже зараз можливостями індексного страхування можуть скористатися виробники провідних в Україні сільгоспкультур. До таких, зокрема, належать пшениця, жито, ячмінь, соняшник, кукурудза, цукрові буряки, гречка» - пояснив Радіонов Ю.В.